صفحه اصلی  |  تماس با ما  |  نقشه سایت
04:33 - يكشنبه 2 ارديبهشت 1397
 
خبرگردان:
درباره ما

  طرح های دانش بنیان بر اساس ایده ای که از سوی کار آفرین ارایه می شود شکل گرفته و جهت صنعتی نمودن آن ایده مورد نظر، نیاز به تامین سرمایه دارند. کار آفرین در این مرحله با توجه به نو بودن طرح و ریسک بالا درنوع دانش فنی و بازار آن، نمی تواند به راحتی از تسهیلات سیستم های بانکی و صندوق های مالی موجود استفاده نماید، علاوه بر اینکه در این نوع تسهیلات نیاز به وثایق سنگین بوده که تهیه آن نیز کار دشواری خواهد بود.

  با توجه به این مشکلات، تامین سرمایه جهت اجرای طرح های جدید، یکی از مشکلات مهم در این مسیر است و این موضوع، دلیل بر ضرورت داشتن سازمانی ویژه، جهت تامین این سرمایه خواهد بود و برای تامین سرمایه این نوع طرح های دانش بنیان، سرمایه گذاران خطر پذیر به وجود می آیند که سرمایه لازم کارآفرین را با تقبل ریسک بالا و بدون دریافت وثیقه را تامین می کنند و با مشارکت در طرح کارآفرین، دانش فنی وی را صنعتی نموده و به سمت موفقیت هدایت می نمایند.

  به همین منظور، موسسه توسعه فناوری نخبگان در سال 1381 به صورت یک موسسه غیر انتفاعی عام المنفعه و به عنوان یک موسسه سرمایه گذاری خطر پذیر (VC) تاسيس و به همت مديران و کارشناسان خويش توانسته است تجربه سرمايه گذاري خطر پذير را در ایران اجرا و پرتفویی (سبد سهام) از سهام شرکتهاي تازه تأسيس تشکیل دهد.

 
 

Copyright © 2012 www.mtfn.ir! All rights reserved.
Design by: Avanegar