صفحه اصلی  |  تماس با ما  |  نقشه سایت
05:12 - پنجشنبه 22 آذر 1397
 

رونمایی از طرح نیترات زدایی از آب آشامیدنی با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزیر نیرو

محققان شرکت "پیام آوران نانو فناوری فردانگر" پس از 18 ماه کار تحقیقاتی موفق به توسعه دانش فنی روش الکترودیالیز انتخابی شامل طراحی و ساخت استک و ساخت منابع تغذیه ویژه جهت جدایش انتخابی یونها و کاهش مصرف انرژی در اجرای پروژه های نیترات زدایی از آب آشامیدنی با استفاده از این فناوری شدند. با استفاده از این روش، نیترات موجود در آب تا حدود 10 ppm کاهش می یابد.
پروژه نیترات زدایی از آب تهران با رایزنی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و ستاد فناوری نانو به اجرا درآمد و شرکت تامین و تصفیه آب و فاضلاب تهران، مسئولیت نظارت و پایش نتایج را برعهده داشت.
پس از اطمینان از موفقیت آمیز بودن این فناوری، عصر شنبه 15 آبان ماه 95، در جلسه ای با حضور جناب آقای دکتر ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، جناب آقای مهندس چیت چیان وزیر نیرو و جمعی از مسئولین وزارت نیرو و معاونت علمی برگزار شد.
در این جلسه تفاهم نامه سه جانبه ای بین ستاد فناوری نانو، شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و انجمن خیرین توسعه علم و فناوری ایرانیان با حضور وزیر نیرو، معاون علمی و فناوری ریاست جمهور و دبیر ستاد فناوری نانو امضا شد. بر اساس این تفاهم نامه، هزینه ساخت سیستم تصفیه آرسنیک و نیترات و نصب آن بر روی 100 حلقه چاه در مناطق محروم، از سوی انجمن خیرین توسعه علم و فناوری ایرانیان تامین می شود.
پس از امضای این تفاهم نامه رونمایی از پایلوت نیترات زدایی با استفاده از روش الکترو دیالیز انتخابی انجام گرفت.

 
 

Copyright © 2012 www.mtfn.ir! All rights reserved.
Design by: Avanegar